Formalności pogrzebowe

Zapewniamy Państwu pełną obsługę formalności przy organizacji pogrzebu.

Karta zgonu to dokument wystawiany przez lekarza, który stwierdzi zgon. Gdy śmierć nastąpiła w domu lekarz z pogotowia (tel. 999 lub 112 z telefonu komórkowego) stwierdza zgon i wystawia kartę zgonu. Po wystawieniu karty zgonu można przewieźć ciało osoby zmarłej do chłodni. Jeśli śmierć nastąpiła w szpitalu kartę zgonu wystawia lekarz prowadzący. W przypadku, gdy śmierć nastąpiła z przyczyn nienaturalnych np. wypadek, przestępstwo zwłoki są przewożone do zakładu medycyny sądowej. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok zgodę na odbiór ciała wydaje prokuratura. Kartę zgonu wystawia lekarz ZMS, który dokonał autopsji.  

Akt zgonu wystawiany jest w Urzędzie Stanu Cywilnego w miejscu zgonu na podstawie karty zgonu. Dokument ten na podstawie stosownego upoważnienia może załatwić zakład pogrzebowy. Niezbędny jest  dowód osobisty osoby zmarłej i karta zgonu. Trzy odpisy aktu zgonu są bezpłatne. 

Lokalizacje

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h na dobę siedem dni w tygodniu. Zapraszamy do jednego z naszych biur na Warszawskim Mokotowie lub w Piasecznie i Antoninowie; dysponujemy również mobilnym biurem dojeżdżamy na wskazane przez Państwa miejsce na terenie całej Warszawy i okolic.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij